Особистий кабінет
Особистий кабінет

Залиште Ваші дані і ми
зв'яжемося з Вами

  Спасибо!

  Ваша заявка успешно отправлена, скоро мы Вам перезвоним

  На главную

  Імпорт товарів з Китаю, покрокове керівництво

  Імпорт товарів з Китаю, покрокове керівництво

  Експедиторська логістична компанія «АФ-Груп» пропонує послуги доставки вантажів з Китаю з комплексним супроводом. Продукція китайського виробництва відрізняється не тільки вигідною ціною, але і постійно поліпшується якістю. Імпорт товарів з Китаю в Україну став запорукою успіху для багатьох компаній. Одяг, взуття, електронні пристрої, побутова техніка, товари для будинку, меблі і навіть автомобілі з КНР користуються високим попитом серед українців.

  З чого почати?

  Вихід на виробників в Піднебесній - це непросте завдання для малого бізнесу і підприємців-початківців. Логістичний ланцюжок і робота з великою кількістю паперів (які необхідно заповнити в суворій відповідності до чинного законодавства) роблять початок зовнішньоекономічної діяльності складною і дорогою для багатьох представників бізнес-спільноти України.

  Потенційна вигода від покупки недорогої партії виробів може бути знівельована високими витратами на доставку або тривалим терміном поставки. Також не варто забувати про те, що на всьому шляху проходження потрібно зберегти цілісність вантажу. Особливо не приємно отримати замовлення з механічними пошкодженнями, відповідальність за які ляже повністю на замовника. Саме тому рекомендується звертатися до професійних партнерів в сфері міжнародних вантажних перевезень.

  Клієнти отримують фіксовані ціни, що не залежать від мінливої ​​кон'юнктури ринку і гарантію збереження відправлення. Покрокове керівництво імпорту китайських товарів буде приведено нижче. Зверніть увагу, що інформація в статті призначена для ознайомлення, і перед початком діяльності рекомендується спробувати роботу системи на невеликій пробній партії.

  1 етап - визначення прав на імпорт

  Навіть при покупці продукції з КНР для особистого використання приватна особа стає імпортером. При цьому можна скористатися послугами служб міжнародної кур'єрської доставки (DHL, FedEx, і.т.п.). Це зручно при замовленні кількох позицій, адже кур'єр привезе посилку прямо до Вас додому. Однак при цьому ціна такого сервісу буде досить високою, і через додаткової націнки навряд чи вдасться вигідно перепродати партію. Дану можливість можна використовувати для покупки виробів «для себе», але при веденні комерційної діяльності слід замовляти доставку вантажів з мінімальною логістичної націнкою.

  Зверніть увагу, що митні органи уважно вивчають склад ввезених вантажів на предмет відповідності замовлення заявленим цілям. Наприклад, якщо в посилці будуть присутні кілька ідентичних продуктів з однаковими характеристиками, то це вже не буде класифікуватися як продукції «для приватного використання». Доведеться оформляти документи і сплачувати мита відповідно до правил комерційного перевезення вантажів. Радимо отримати попередню консультацію для вивчення всіх нюансів проходження митного контролю та підготовки необхідної документації для імпорту з Китаю.

  2 крок - вибір товарів для імпорту з КНР

  Зберіть детальну інформацію про продукцію, яку плануєте придбати для подальшого перепродажу. Вам буде потрібно вивчити відгуки покупців і запросити пробні зразки для отримання об'єктивної інформації про якість товарів. Вигода від ведення торгівлі з Китаєм може бути отримана тільки при підборі оптимальної товарної групи по співвідношенню ціна-якість. Також слід визначити відношення виробів до категорії продукції за класифікацією органами митного контролю. Від цього значною мірою залежатимуть підсумкові витрати (код ТН ЗЕД впливає на розмір мита).

  Кілька рекомендацій по вибору товарів:

  1. вибирайте ті позиції, які подобаються особисто Вам
  2. вивчіть реакцію на вироби знайомих і друзів (зберіть фокус-групу)
  3. знайдіть продукцію з унікальними торговими перевагами (їх можна реалізувати з більш високою націнкою)
  4. вивчіть ціноутворення на перевезення вантажів (потрібно вибрати варіант відправки з мінімальними витратами).

  Фахівці компанії «АФ-Груп» мають великий досвід роботи з імпортом з Китаю в Україну і зможуть підказати нюанси вибору постачальників. Також надається додаткова послуга з викупу товарів і комунікації з виробниками від імені замовника.

  3 пункт - перевірте відповідність товарів чинним законодавством України

  Буде потрібно визначити, чи можна імпортувати певні вантажі в Україну. Різні держави мають свої особливості митного законодавства і деякі позиції, законно які звертаються усередині однієї країни, можуть бути заборонені до імпорту в інший. Вся відповідальність за відповідність продукції, що ввозиться партії правилам і положенням закону лежить на імпортері, тому вивчення даного питання слід приділити особливу увагу.

  Зокрема, буде потрібно перевірити вимоги за рівнем небезпеки продуктів для здоров'я, навколишнього середовища та іншим специфічним параметрам. Якщо існують обмеження, то можуть бути накладені штрафні санкції або буде проведений арешт всього відправлення. Це може вилитися в серйозне зрушення термінів поставки або значних матеріальних збитків для бізнесу.

  4 етап - класифікація товару і розрахунок вартості логістики

  У кожної імпортованої товарної групи є свій 10-значний код, який впливає на ставлення вантажу до певного тарифу. Сертифікат походження і цифри класифікатора допоможуть визначити митні ставки і розрахувати економічну доцільність покупки даної продукції в Китаї.

  Ще до організації імпорту слід визначити сукупність витрат на закупівлю і доставку:

  1. відпускна ціна виробника
  2. послуги транспортної компанії
  3. митні збори і мита
  4. перевезення автотранспортом до Вашого складу.

  Сума цих елементів (FOB) покаже повну вартість однієї одиниці продукції, і виходячи з цього можна буде вивести потенційну роздрібну ціну. Якщо даний цінник буде конкурентоспроможний на внутрішньому ринку України, то можна переходити до наступного етапу.

  5 крок - пошук надійного постачальника (або виробника) в Китаї та оформлення замовлення

  Успіх і стабільність бізнесу при імпорті товарів з КНР залежить від підбору постачальника, який надасть вигідні умови співпраці. Ми рекомендуємо проводити відбір претендентів не тільки за ціною (найнижча ціна - сигнал до підвищеної небезпеки отримати неякісну продукцію), але і за рівнем додаткових показників.

  У Китаї легко знайти виробника аналогічної продукції, тому робіть вибір на основі різних параметрів:

  1. надання коректної рахунок-платформи або квитанції (P / I) із зазначенням ваги, габаритів і термінів поставки
  2. можливість співпраці з доставкою до зазначеного порту або складу (FOB) (це допоможе мінімізувати витрати на внутрішню логістику)
  3. партнер повинен надати можливість планування закупівель на довгий період (це актуально через довгий період контейнерних перевезень, і для регулярного поповнення складів потрібно робити замовлення ще до прибуття попередньої партії)
  4. надання всієї необхідної документації для митного декларування
  5. наявність чітких стандартів з використовуваних матеріалів і конструктивних особливостей виробів (найчастіше китайські виробники прагнуть до здешевлення шляхом внесення змін до початкові характеристики)
  6. рівень зацікавленості в клієнті з боку виробника (якщо постачальник відноситься до замовника не уважно, то і його заявка буде виконуватися відповідно).

  Менеджери «АФ-Груп» можуть дати докладні рекомендації по вибору перевірених партнерів в Китаї і підкажуть моменти, на які слід звернути пильну увагу.

  6 пункт - організація міжнародного вантажоперевезення з Китаю в Україну

  Залежно від індивідуальних особливостей бізнесу, може знадобитися розробка персональної системи логістики для забезпечення безперебійної поставки. Іноді ціна - це вирішальний фактор, і оптимальним варіантом буде використання бюджетного транспорту з тривалим терміном доставки (жд і судноплавні лінії). У деяких випадках важливіше оперативність транспортування, і тоді вибір краще зупинити на більш дорогому, але значно більш швидкому варіанті. Співробітники транспортно логістичної фірми підберуть оптимальний варіант з урахуванням конкретних завдань клієнта.

  Краще працювати з одним партнером, який буде забезпечувати контроль на всіх етапах (від навантаження до митного оформлення та збору супровідної документації). Важлива присутність експедиторів і агентів в портах і на складах в Китаї, тільки завдяки штатному персоналу можна домогтися своєчасного навантаження в контейнер або в інший вид транспорту. Також люди на місцях контролюють збереження партії при тимчасовому складуванні і перевантаження.

  7 крок - відстеження вантажу і планування наступної закупівлі

  З урахуванням того, що імпорт продукції з Китаю займає в середньому 20-25 діб, замовнику необхідно в режимі онлайн стежити за статусом відправлення. Тільки при відкритому доступі до поточного розташування можна планувати подальші дії по формуванню наступного контейнера. Таким чином можна уникнути «перетарювання» складів і організувати планомірне поповнення складських запасів з урахуванням потреб бізнесу.

  Також це дозволить мінімізувати «заморожені» в продукції кошти. Чим швидше обертається товар і гроші, тим ефективніше працює вся система. Завдяки тому, що «АФ-Груп» надає персонального менеджера і доступ до трекінгу, партнери компанії завжди знають останню інформацію про замовлену партії і можуть планувати коректну дату надходження.

  8 етап - отримання вантажу з Китаю в Україну

  Після прибуття замовлення на українську територію важливо оперативно провести митне очищення. Завдяки швидкому оформленню всіх документів клієнти можуть негайно отримати товар. Втрата часу завжди тісно пов'язана з отриманням збитків, тому співробітники «АФ-Груп» без зволікання підготують всі папери в момент надходження продукції на склад.

  Імпорт з Китаю разом з «АФ-Груп»

  Логістична компанія «АФ-Груп» пропонує своїм клієнтам комплексний супровід імпорту продукції з КНР. Експедитори та агенти на території іноземних держав контролюватимуть процес навантаження, вивантаження, і транспортування. Кожен замовник може бути впевнений у збереженні свого вантажу і чіткому дотриманні термінів поставки.

  25.08.2021
  Імпорт товарів з Китаю, покрокове керівництво
  Детальнiше
  23.08.2021
  Що таке фрахт судна і як він розраховується?
  Детальнiше
  07.08.2021
  Скористайтеся поверненням ПДВ
  Детальнiше
  Заявка для розрахунку вартості