Особистий кабінет
Особистий кабінет

Залиште Ваші дані і ми
зв'яжемося з Вами

  Спасибо!

  Ваша заявка успешно отправлена, скоро мы Вам перезвоним

  На главную

  Все про Інкотермс

  Все про Інкотермс

  Інкотермс - уніфікований звід правил у формі словника з переліком базових термінів сфери зовнішньоторговельних відносин. В даних поняттях висвітлюються права та обов'язки контрагентів за договором купівлі-продажу, а саме з передачі продукції від експортера до імпортера, відповідальності за її псування або втрату, транспортного страхування та розмитнення.

  Інкотермс вважається основним стандартом міжнародного бізнесу. Організація зовнішньоторговельних операцій здійснюється з використанням спецтермінологіі. Щоб уникнути неправильного трактування понять і подальшого виникнення суперечок учасники комерційної угоди повинні використовувати єдині правила Incoterms, що мають офіційний характер. Терміни в них представлені в якості трибуквених абревіатур, утворених в результаті скорочення.

  Що таке Інкотермс?

  Інкотермс 2020 року - товарний знак ICC. Перший варіант нормативного акту вийшов в 1936 р, після чого він неодноразово виправлявся і доповнювався аж до 2020 р Нова редакція почала діяти з 01.01.2020 і збереже актуальність протягом нинішнього десятиліття, до 2030 р Документ визнаний комісією ООН з прав міжнародної торгівлі і дублюється в МТП на 31 мові.

  Учасники угоди можуть використовувати і більш ранні версії Інкотермс - 2010 2000. Прописуючи в договорі умови поставки, важливо вказувати обрану редакцію правил.

  Ключові принципи, регульовані термінами

  Інкотермс не замінює зовнішньоторговельний договір, а лише значно його спрощує. Документ не регламентує умови переходу права власності на товарну партію, не встановлює наслідки невиконання обов'язків сторонами контракту, не вказує вартість одиниці продукції. Він розподіляє зобов'язання між учасниками угоди.

  Основними принципами Інкотермс виступають:

  1. Поділ транспортних витрат на перевезення товару: конкретизується, які саме витрати і до якого періоду доручаються постачальнику і покупцеві.
  2. Передача ризиків в разі втрати або пошкодження вантажу: уточнюється, з якого часу відповідальність за зіпсовану продукцію переноситься з постачальника на одержувача.
  3. Дата поставки вантажу: встановлюється момент реального надходження товару до одержувача і з'ясовується факт додержання продавцем обумовлених термінів доставки.

  ICC як розробник Інкотермс

  Міжнародна торгова палата заснована в 1919 р в Парижі з метою вирішення проблем розвитку бізнесу. ICC служить цій меті донині, об'єднуючи компанії з 130 країн. Створенням МТП зайнялася ініціативна група підприємців, яка вирішила домогтися економічного процвітання після Першої світової війни. На той момент не існувало єдиного зводу правил для регулювання торговельних і фінансових відносин. Заповнення цієї прогалини за допомогою приватного сектора і стало головною ідеєю засновників ICC. Найбільшими досягненнями МТП вважаються Арбітражний регламент, Кодекс практики реклами та маркетингових комунікацій, Уніфіковані правила і звичаї для документарних акредитивів і, звичайно, Інкотермс.

  Базові поняття документа

  У Incoterms використовується впорядкована система понять. Розглянемо їх трактування.

  Вантажовідправник - особа, яка передає вантаж до транспортування; особа, яка оформляє договір надання транспортних послуг з перевізником.

  Поставка - термін застосовується відразу в 2 випадках: виконання продавцем зобов'язань на поставку товару та дотримання одержувачем умов з приймання.

  Збори, щопідлягають сплаті - необхідні внески в процесі імпортування продукції, включаючи послуги митного брокера та експедитора.

  Порти, пункти, місця, приміщення - точки прибуття продукції. У термінах, що належать до сфери морських перевезень, вживаються поняття Порт відвантаження і Порт призначення. В інших областях застосовується поняття Місце. В окремих ситуаціях всередині Порта або Місця додатково вказується Пункт. Якщо Місце постачальника приймається за пункт доставки, вживається поняття Приміщення продавця.

  Корабель і Судно - тотожні положення, що застосовуються в сфері морських перевезень.

  Перевірка - термін використовується стосовно обов'язку продавця своєчасно доставляти продукцію. Огляд - дослідження товару перед відвантаженням з метою його аналізу на узгодженість з положеннями договору або офіційними умовами.

  Класифікація правил Інкотермс

  Виходячи з визначення зобов'язань сторін стосовно транспортуванні поставляється вантажу, торговельні терміни Incoterms поділяються на такі групи:

  1. E - товар передається з виробництва або франко-складу постачальника, зобов'язання переходять до одержувача у місця відправлення. Постачальник повинен надати одержувачу продукцію безпосередньо на виготовив її підприємстві. При цьому він не відповідає за навантаження товару на транспорт, не займається розмитненням. Оплата за транспортування вантажу накладається на одержувача.
  2. C - постачальник оплачує основну перевезення, зобов'язання переходять у терміналів прибуття. Постачальник повинен укласти договір на перевезення вантажу, але не приймає на себе ризик у разі його псування або загибелі.Всі ризики і супутні витрати після доставки перевізнику несе одержувач.
  3. F - одержувач оплачує основну перевезення, зобов'язання переходять у терміналів відправки. Постачальник повинен передати товар в розпорядження перевізника. Наймання останнього виконується силами одержувача.
  4. D - повноцінна доставка, зобов'язання переходять у одержувача. Постачальник бере на себе всі витрати і ризики аж до прибуття продукції в країну одержувача.
  25.08.2021
  Імпорт товарів з Китаю, покрокове керівництво
  Детальнiше
  23.08.2021
  Що таке фрахт судна і як він розраховується?
  Детальнiше
  07.08.2021
  Скористайтеся поверненням ПДВ
  Детальнiше
  Заявка для розрахунку вартості