Особистий кабінет
Особистий кабінет

Залиште Ваші дані і ми
зв'яжемося з Вами

  Спасибо!

  Ваша заявка успешно отправлена, скоро мы Вам перезвоним

  На главную

  Скористайтеся поверненням ПДВ

  Скористайтеся поверненням ПДВ

  У Китаї, щоб активніше розвивати і стимулювати експорт товару, ввели повернення на додану вартість (ПДВ), який відноситься до затребуваних як у китайських, так і у іноземних компаній, що володіють ліцензією на вивезення. Якщо в ліцензію компанії включено право на експорт та імпорт продукції, то після завершення угоди фірма може звернутися до податкових органів Китаю і оформити повернення ПДВ. Повернення податкового збору при експорті, вважається привілейованим фактором державного оподаткування Китаю, по відношенню до іноземних фірм, на підставі якого, після вивезення товару з країни, податкові органи повертають компанії суму за непрямими зборами таким як ПДВ і акциз, що знімаються з виробництва і продажу продукції на території Китаю.

  Підводні камені

  Безумовно, основним аспектом для оформлення повернення ПДВ, вважається його первісна сплата. Варто знати, що право на повернення податку мають безліч компаній, які проводять зовнішньоекономічні операції. Але найчастіше, далеко не всі з них можуть вчастно і правильно завершити угоду. Також в Китаї введена модель «накопичувального» ПДВ, коли нараховане повернення за податок протягом року, виплачується компанії через 12 місяців з моменту початку експорту.

  Сьогодні процентна податкова ставка в Китаї дорівнює 17% на промислову продукцію і 10% на сільськогосподарські продукти, але ставка може варіюватися в залежності від категорії товару. У липні 2007 року було введено розпорядження про ставки повернення ПДВ, після чого були зведені до мінімуму або взагалі анульовані ставки повернення податку на додану вартість на різноманітну продукцію (близько 2000 товарів). Як правило, вони відносяться до енерговитратної продукції і до них входять: сталеві металовироби, товари зі скловолокна і інші вироби. Дане розпорядження направлено на посилене виробництво товарів для внутрішнього ринку і прагнення Піднебесної підштовхнути китайських бізнесменів до експорту продукції з високою доданою вартістю.

  Як оформити повернення ПДВ?

  Для повернення податку на додану вартість в Китаї, постачальник повинен підходити під певні вимоги встановленого регламенту, серед яких:

  1. Виробництво в обов'язковому порядку повинно бути зареєстрованим на території континентального Китаю.
  2. Компанія повинна працювати з податком на додану вартість, тобто за вимогами загального порядку оподаткування. Даний нюанс Ви можете перевірити, попросивши у постачальника сертифікат на ведення комерційної діяльності.
  3. Наявність експортної ліцензії.
  4. Перебувати на обліку в китайському митному органі.
  5. Мати валютний дохід з-за кордону, що підтверджує зовнішньоекономічну операцію.
  6. Мати рахунок-фактуру і митну декларацію, які підтверджують факт купівлі товару в Китаї і що виріб потім було реалізовано за кордон.

  До переліку основних документів для повернення податку на додану вартість входять митна декларація і рахунок-фактура, які і подаються до податкового органу. Там вони проходять перевірку на справжність, за підсумками якої виноситься рішення про повернення податкового збору. Термін повернення дорівнює 3-6 місяців з моменту експорту товару.

  25.08.2021
  Імпорт товарів з Китаю, покрокове керівництво
  Детальнiше
  23.08.2021
  Що таке фрахт судна і як він розраховується?
  Детальнiше
  07.08.2021
  Скористайтеся поверненням ПДВ
  Детальнiше
  Заявка для розрахунку вартості