Особистий кабінет
Особистий кабінет

Залиште Ваші дані і ми
зв'яжемося з Вами

  Спасибо!

  Ваша заявка успешно отправлена, скоро мы Вам перезвоним

  На главную

  Що таке митне оформлення вантажів?

  Що таке митне оформлення вантажів?

  Куплені за кордоном товари можуть надходити у вільний продаж в Україні тільки тоді, коли вони пройшли митне оформлення. Сьогодні, завдяки фахівцям ЗЕД АФ-Груп, ми докладно дізнаємося про процес проходження митниці. Митним оформленням вантажів, розмитненням і митним очищенням називають один і той же трудомісткий процес, в якому держава взаємодіє з суб'єктами, що потрапляють на його територію з інших країн.

  Правила розмитнення в Україні регламентують:

  1. Конституція
  2. Податковий кодекс
  3. Митний кодекс
  4. Міжнародні акти, накази і конвенції.

  Щоб орієнтуватися в цій документації знадобитися митний брокер. Це людина, робота якої полягає в розрахунку митних витрат, прогнозі можливих ризиків, проведенні операцій, що не суперечать чинному законодавству. З послугами брокерів процес митного оформлення вантажів буде максимально швидким і правильним. Коли договір з брокером буде укладено, угоду ділять на кілька ключових етапів. Спочатку потрібно буде вибрати митний режим, їх згідно із Законом України 14. Кожен з них відповідає якомусь напрямку, меті ввезення або вивезення вантажу. Вся інформація з цього приводу розписана в V розділі Митного Кодексу. Далі потрібно розрахувати економічну вигоду, тобто докладно розібрати номенклатуру ввезеного вантажу. Для товарів, які ліквідні для ввезення, є Гармонізована система класифікації, розроблена Всесвітньою митною організацією. Залежно від властивостей вантажів і товарів, їм присвоюють індивідуальний Код УКТЗЕД (10 знаків). По ньому визначають вид регулювання, санкції і інші формальності. Якщо в процесі підготовки до розмитнення код підібрали коректно, ви будете володіти інформацією про те, в яку суму обійдуться всі митні збори, а також, які документи повинен надати постачальник. Розрахунки з УКТЗЕД дають зрозуміти, чи буде вам вигідна угода.

  Як укладають договір ЗЕД

  У зовнішньоекономічному договорі прописані умови та обов'язки як для продавця, так і для покупця. Такий договір регламентує суми, терміни оплат і поставки, необхідні документи, ризики та реквізити обох сторін. Щоб контракт був складений правильно, зверніться до послуг митного декларанта.

  Як підібрати транспортні послуги. Про контроль доставки

  У контракті ЗЕД умови транспортування складаються на основі рекомендацій Інкотермс, розроблених світовою Торгово-промисловою палатою. Тут чітко описано, що сплачує продавець, що покупець, і коли конкретно всі ризики і відповідальність переходять від одної сторони до іншої.

  Які документи потрібні для митного очищення?

  Обов'язкові документи прописані в Митному Кодексі України. Іноді, особливо при ввезенні специфічних товарів, для законного проходження митниці потрібні додаткові документи крім стандартного пакета.

  Необхідні папери для всіх вантажів:

  1. контракт з усіма доповненнями
  2. накладна обліку руху вантажу (Air Waybill, CMR, Коносамент, ЗД - накладна)
  3. рахунок-фактура з перекладом
  4. пакувальний лист
  5. рахунки транспортних витрат
  6. договір про транспортний експедируванні
  7. повні характеристики всіх товарів, каталоги
  8. платіжки за ввезений вантаж
  9. документи про проходження сертифікації товару
  10. прайси виробника
  11. якщо товар йде на імпорт, потрібно подавати експортну декларацію
  12. підтвердження того, що фірма акредитована як учасник зовнішньоекономічної діяльності (внести компанію в потрібний реєстр допоможе декларант).

  Як підготувати митну декларацію?

  Коли декларант отримав всі документи і визначив, де буде проходити митне очищення, він готує декларацію. Буває, що вантажі розмитнюють не на межі держави, а вже на території. В такому випадку, необхідна подача попередньої декларації. Вона потрібна для контролю доставки товару до точки оформлення.

  Точний розрахунок витрат

  Точна сума за всіма платежами повинна бути розрахована митним брокером. Він враховує кожну умову поставки і всі витрати.

  Як подають і оформляють декларації?

  На останньому етапі оформляють документи на вантаж. Як тільки транспорт прибув на термінал митниці, контроль з нього знімається, а декларант повинен завантажити декларацію в електронну базу митниці. Перевіряючий інспектор, після її отримання, зобов'язаний оформити товар протягом 4-х годин.

  Терміни митного очищення можуть бути продовжені самим інспектором. Причини для продовження:

  1. щоб провести огляд вантажу
  2. митна вартість викликає питання
  3. інтелектуальна власність вимагає перевірки
  4. потрібно запитати додаткову документацію
  5. УКТЗЕД не відповідає вантажу.

  Укладення договору з митним брокером дає йому право на представлення Ваших інтересів. Завдяки цьому ваша присутність в момент оформлення товару на кордоні не потрібно. Оформити вантаж на митниці дуже непросто, але по закінченню процедури оформлений товар відразу їде на місце отримання. Вам буде надано копію декларації, вона потрібна, щоб закрити валютний контроль, для бухгалтерського обліку і для підтвердження того, що транспортування вантажу і угода в цілому здійснена в рамках чинного законодавства України.

  Процес оформлення вантажів на кордоні

  Митне очищення товару - процедура, яку проводять ЗЕД-фахівці для того, щоб вантаж законно перетнув кордон держави. Згідно із законом України, митною службою повинен бути зафіксований факт перетину вантажем кордонів країни. Декларацію потрібно заповнювати для кожної партії товару. Водії та особи, які супроводжують вантаж, повинні бути з необхідним пакетом документів для перетину кордону. Ці правила поширюються в тому числі і на вантаж, який транспортують з КНР.

  Успішне проходження митних процедур

  Для розуміння повної картини процесу розмитнення краще отримати консультацію професіоналів цієї справи. Фірм, що займаються митним оформленням товарів величезна кількість. Досвідчені фахівці допоможуть пройти швидку реєстрацію, скоротити витрати і час на на формальні процедури. Робота брокера - безцінна допомога на кожному з кроків розмитнення. Для успішного проходження митного очищення важливо знати законодавчу базу, що відноситься до процесу. При оформленні та супроводі вантажу третьою особою, обов'язковим є оформлення завіреної нотаріусом довіреності. АФ-Груп і команда професіоналів у сфері митного оформлення гарантують швидкі і безпечні угоди з транспортування вантажів на територію України. Наші клієнти ні защо не переживають! Головне - вчасно спланувати всі дії.

  З дозволу, остання порада для тих, хто отримує товари з КНР. Щоб без проблем отримати всі в строк і без зайвих проблем, довіртеся кращим. З АФ-Груп Ви уникнете всіх негараздів і, звичайно ж, в рази збільшите дохід! В роботі сервісу беруть участь понад 40 осіб з Китаю і України. Ми допомагаємо відкривати нові напрямки в бізнесі, проводимо аудит закупівель, знижуємо собівартість товарів шляхом прямої закупівлі без посередників.

  АФ-Груп - партнер по зовнішньоекономічній діяльності. Ми надаємо рішення з міжнародної логістики, які сприяють успіху і розвитку підприємства. Для того, щоб детально обговорити всі ваші запитання, звертайтеся до наших менеджерів одним зручниv для вас способом: за номером телефону, через форму зворотного зв'язку або приходьте в офіс особисто!

  25.08.2021
  Імпорт товарів з Китаю, покрокове керівництво
  Детальнiше
  23.08.2021
  Що таке фрахт судна і як він розраховується?
  Детальнiше
  07.08.2021
  Скористайтеся поверненням ПДВ
  Детальнiше
  Заявка для розрахунку вартості